totalvikt ca 0.60 ct, storlek 18.50/58, totalvikt 15 g. Stämplad WAB, Stockholm 1943.
De mindre rubinerna möjligen syntetiska. Bruksslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10