Fodral av mahogny med bloemen marqueterie. Urtavla av mässing dekorerad med förgyllda allegoriska figurer. Skyltmärkt William Rogers Liverpool. Pendel och lod finns. Bredd 48, djup 26, höjd 222 cm. Nyckel finns.
Renoverad. Kompletterad. Skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.