Bestående av:
22 vinglas, 12,5 cm (4 st med något lägre höjd).
13 ölglas, 12,5 cm.
16 champagnekupor, 10 cm.
22 sherryglas, 9,5 cm.
21 starkvinsglas, 9,5 cm.
13 snapsglas, 11 cm.
14 seltzerglas, 8,5 cm.
20 assietter, 15 cm.
6 skålar, 12 cm.
Små repor. Mindre nagg, enstaka större. Några glas grumliga, har diskats i diskmaskin. Smärre fläckar.