Konst Fotografi
1315162

Ismo Hölttö

(Finland, Född 1940)
Ismo hölttö, fotografi, pigmentavdrag ed. 2/10 + 2 a.p., signerad och stämplad a tergo.

Ismo Hölttö, fotografi, pigmentavdrag ed. 2/10 + 2 a.p., signerad och stämplad a tergo.

"Poika ja nainen vappuna 1965". Nya Studenthuset, Helsingfors 1965. Upplagan är sammankopplad till verkets storlek. Bladstorlek 71,0 x 55,0 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Alma Ahlroth
Alma Ahlroth

Klubbat pris
350
3 566
416
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (4 bud)
5 jun 19:19
350 EUR
5 jun 15:45
250 EUR
4 jun 9:10
125 EUR
3 jun 20:44
100 EUR