Två briljantslipade diamanter totalt ca 0,60 ct, ca H-Si-P. Små diamanter på skena. 18K vitguld, Stämplad ABJ, Juvelfabriken Ab, Stockholm 1944. Storlek 17,25/54. Vikt 2 gram. Med etui.
Slitage. Nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.