totalvikt ca 0.90 ct, bredd 2.6 - 7.9 mm, storlek 17.25/54, totalvikt 5.5 g. Stämplad EAT, Stockholm 1962.
Bruksslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10