Tvåradig collier odlade pärlor lås 18K vitguld med en fasettslipad smaragd
och runda briljantslipade diamanter, två avdelare i låghaltigt guld med fasettslipade smaragder och åttkantslipade diamanter, Ø 7.7 - 8.3 mm, totallängd inre rad ca 44 cm. Lås stämplat H&Å, Stockholm.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.