Poul Cadovius, hyllsystem, "Royal System", Danmark, 1900-talets andra hälft.
Fanerat med jakaranda. Fyra väggskivor bredd 80 cm, en väggskiva 41 cm. Höjd ca 236 cm. Olika hyllplan samt lister, konsoller. skåp 3 st längd 80 cm, höjd 42 cm, djup 38 cm, 2 st glasvitrin 56x80 cm, djup 22 cm, Omonterad. Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Smärre fanerskador. Märken.