Lapponia, collier, örhängen, samt två ringar, silver.
Hänge 1987, längd hänge 3 cm. Längd collier ca 43 cm. Ringstorlek 17/53, 15,5/49, stämplade 1980 och 1988. Örhängen mått ca 3 x 2,5 cm, stämplade 1987, saknar bakstycken. Totalvikt 47 gram.
Anlupen. Bruksslitage.