Benvit botten med rader av polykroma vaser med blombuketter. Benvit huvudbård med ranka med blomvaser.
Obetydligt slitage, smutsig, fläckar varav några stela och sköra (bryts), smärre hål och lagningar. Sidorna med smärre trampveck.