Dekor i famille vertefärger, Kangxi-stil, med motiv av påfåglar och växter. Bestående av:
20 mattallrikar, diameter 24,5 cm.
12 kaffekoppar med fat
15 tekoppar med fat.
.
2 kaffefat samt 3 tefat medföljer,
Nagg. Sprickor på några. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.