Träskurna och förgyllda. Tillverkade av Bildhuggare K-E Grahn, Nyköping, märkta på baksidan med tillverkarens märkning. Höjd 38, bredd ca 23 cm.
Anlupet glas. Smärre dekorbortfall. Åldersrelaterat slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10