Burberry, kappa/rock, England, 1970-80-tal.
Enkelknäppt (herr), foder i rutigt tyg. Beige/khaki bomull / polyester. Etikett, Längd mitt bak ca 102 cm, bröstmått ca 58 cm, ärmlängd ca 59 cm (uppskattad storlek herr 52).
Något slitage. Fläck.