Lalique, skål på fot samt skål, två delar glas, Frankrike 1900-talets senare del
Skål på fot delvis frostad med dekor av småfåglar och grenar. Höjd 12, diameter 11,5 cm. Mindre skålen höjd 4,5 , diameter 10 cm. Båda märkta Lalique France.
Smärre slitage. Skål på fot med smärre nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor