Terrin med lock, porslin. Meissen, Marcolinis period, Marcolinis period (1774-1814).

Polykromt bemålad, förgyllda utsvängda armar, med dekor av blommor. Längd 43 cm. Total höjd 40 cm.

Slitage. Nagg. Sprickor.

Utropspris
4 000 SEK