Stål, safirglas, automatisk, kronograf, datum, viklås. Med box, länkdel, pictograms, garantikort.
Boett ref.nr 178.0066
Serienr 86146366
Kaliber 3304, 23 Jewels
Urverkets serienr 86146366
Armbandets ref.nr 1564/975.
Obetydligt ytslitage. Repor på bezeln. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.