Matservis,porslin, 41 delar, "Nejlika", IKEA, ur IKEA:s 1700-talserie.
Bestående av:
18 mattallrikar, 26,5 cm.
10 förrättstallrikar/assietter, 22,5 cm
9 djupa tallrikar, 22 cm.
Uppläggningafat, 31,5 cm.
Terrin, 33 cm.
2 små skålar med öra, 20 cm.
Nagg. Spricka. Ena örat på liten skål trasigt. Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.