Marie Toyen, torrnålsgravyrer 3 st., signerad och numrerad 66/75, samt BOK, "TOYEN", Ragnar von Holten.
2 st. bladstorlek, 33x25 cm. En handcolorerad med bladstorlek 38,5 x 29 cm.
Bok, "Toyen, en surrealistisk visionär", upplaga M, utgiven av Lindfors förlag, Köping, 1984. Original kartong medföljer.
Ett blad med smärre fläck i kanten. Originalkartongen solblekt