Golvlampa, Armaturhantverk Göteborg, omkring 1900-talets mitt.
Rund fot. Stomme i svartlackerad metall med detaljer i mässing. Tre ljusarmar, varav två vridbara och en up-light. Tre ljuspunkter. Märkt Armaturhantverk Göteborg undertill. Höjd 162 cm.
Ej funktionstestad. Märken. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.