Börge Lindau & Bo Lindekrantz, fåtölj, X 75-4" ur "S 70"-serien, Lammhults Mekaniska Verkstad AB, Lammhult, 1970-tal.
Hopfällbar. Kromad/lackerad stålrörsstomme, Klädsel av canvas. Lös nackkudde och sittdyna. Sitthöjd 41 cm.
Åldersrelaterat slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
4 000 SEK