Fotografier, 4 st, föreställande Brancusi och hans ateljé, bok medföljer.

Okänd fotograf. Bok med förord av Pontus Hultén medföljer, bokens omslag utgörs av en av bilderna. Ca 36 x 26 cm.

Ej examinerad ur ram. Inga synliga skador.

Proveniens

Jan Lundbergs samling, Malmö
Fotona har enligt uppgift tillhört Pontus Hultén.

Utropspris
4 000 SEK