Bestående av:
10 matskedar, 21,5 cm.
24 matgafflar, 21 cm.
16 matknivar, 26 cm.
8 bordsgafflar, 17,5 cm.
8 bordsskedar, 17,5 cm.
8 fiskglafflar, 17,5 cm.
8 fiskknivar, 22 cm.
8 efterrättsknivar, 18,5 cm.
8 efterrättsgafflar, ¨13 cm.
8 kaffeskedar, 11 cm.
Förläggssked, 26,5 cm.
Såssked, 18 cm.
Blad av rostfritt stål. Total vikt: 6270g.
Smärre slitage. Smärre bucklor.