Saint Joasaph of Belgorod.
Tempera på pannå.
Ikonens storlek 35x31 cm.
Kiotans storlek 59x54 cm.
Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Dekorationer saknas och lösa dekorationer medföljer. Fanerskador. Torrsprickor. Lagningar.
Иоасаф Андреевич Белгородский.