Servis, 152 delar, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, Danmark.
Varierande åldrar.
Bestående av:
12 mattallrikar, 10/8097.
12 djupa tallrikar, 10/8107.
3 assietter, 10/8518.
11 förrättstallrikar, 10/8095.
11 assietter, 10/8094.
29 assietter, 10/8093.
6 assietter, 10/8091.
5 uppläggningsfat, olika modeller, 5-41 cm.
3 fyrkantiga skålar, 10/8063.
2 fat, 10/8181.
Såsskålar, 10/8159.
2 avlånga fat, 10/8124.
Rund skål, 10/8156.
8 äggkoppar, 10/8179.
8 krämkoppar (utan fat), 10/1552.
15 kaffekoppar med fat, 10/8261.
2 kaffekoppar med fat, 060.
5 tekoppar med fat, 10/12060.
3 tekoppar med fat, 10/1551.
3 trekantiga skålar, 10/8278.
Sockerskål med lock, 10/8139.
4 skålar, 10/8501.
Kaffekanna, 10/8034.
Tekanna, 10/1788
3 kannor, olika modeller.
Nagg. Bruksslitage. Fläckar. En trasig kopp 10/8261, 16 fat 10/8261, lock till kaffekanna, sockerskål utan lock, 2 fat olika modeller, samt 6 moccakoppar utan fat 10/8046 medföljer.