Fodral av delvis svartmålad och förgylld mässing med krönande urna. Bredd 21, djup 11, höjd 43,5 cm. Nyckel finns.
Smärre lagningar och kompletteringar. Pendyl och nyckel finns. Ej funktionstestad. Helhetsintrycket är gott.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10