Kaffeservis, 3 delar, silver, Auran Kultaseppä, Åbo 1953.
Kaffeservis i rokokostil bestående av sockerskål, mjölkkanna och kaffekanna. Sockerskål och mjölkkanna med invändig förgyllning. Höjder 9, 13, 22 cm respektive. Total vikt 1424 gram.
Smärre slitage och repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.