Bestående av; 12 flata, 14 djupa, 12 assietter, 5 tekoppar med fat, 4 kaffekoppar med 5 fat, 2 såsbåtar, 1 terrin med lock, 1 terrin med lock, 1 oval karott, 3 oilka ovala uppläggningsfat
Bruksslitage. Repor. Obetydligt nagg. Krackelyr.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10