Ingegerd Silow, matta, rölakan, ca 236 x 167,5 cm, signerad IS.
Randig rosamelerad botten. Bred ljus huvudbård med stora polykroma medaljonger.
Något slitage och smutsig, fläckar. Ställvis något skadade fransar, få saknas.