1336498

Juan Cabral Bejarano

(Spanien, Född 1834)
Juan bejarano tillskriven, olja på duk, signerad och daterad 1873.

Juan Bejarano tillskriven, olja på duk, signerad och daterad 1873

Jesus ger mat åt fler än 5000 (Matteus 14:13-21). 182 x 91 cm.

Krackelerad, smärre skador och lagningar.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
11 000 SEK
Rekommendationer