Fanerat med mahogny. Två lådor i sarg. Beslag och lister av mässing. Uppsats med fyra lådor. Raka, nedåt avsmalnande ben med fothylsor av mässing. Längd 100, bredd 54, höjd 77 cm.
Slitage. Skador. Fläckar. Märken. Delar saknas. Lagningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.