Servis ca 30 dlr "Musselmalet" mestadels halvblonde Royal Copenhagen Danmark porslin

Bestående av:
13 kaffekoppar med fat, nr 719, 2:a sort
11 assietter, nr 576
1 gräddkanna, nr 60
7 fat av olika modeller, diam 13-23 cm, längd 23-25 cm.
Blandade sorteringar.

Åldersrelaterat slitage. Kaffekoppar och några andra delar andrasortering. Fat med spricka. Enstaka nagg.

Utropspris
4 000 SEK