Värmefat/tallrikar tre stycken, samt fiskformad skål Jiaqing (1796-1820), samt två stycken smörterrinfat, Qianlong (1736-1795). Värmefaten samt faten med dekor av palatslandskap. Värmefatens längd 28.5 cm. Fiskskålens längd 26.5 cm. Fatens längd 19.5 cm.
Slitage. Mistor. Ett värmefat med lagning och retusch. Smärre skador. Sprickor i två av värmefaten. Fiskskålen med inristat nummer i botten.