11 soppskålar, diameter 25 cm.
16 tallrikar, diameter 25 cm.
1 terrin med lock, längd 35 cm.
10 assietter, diameter 19 cm.
1 såsbåt, längd 25 cm.
3 ovala serveringsfat, längd 31-38 cm.
1 fyrkantigt serveringsfat, 23 x 23 cm.
Nagg. Bruksslitage.