Schatull av ek med metallbeslag. Låsmekanism ovanpå. Tre flaskor av slipat glas. Silverplaketter till varje flaska: Sherry, Brandy, Whiskey. Plaketterna stämplade England. Tantalusen märkt Staniforth's patent Fenton Bros Sheffield. Längd 37, bredd 15, höjd 34 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Nagg.