Tudelat skåp fanerat med mahogny. Underdel med två skåpsdörrar och bakomliggande hyllinredning. Två lådor med mässingsbeslag. Ovandel med spröjsade vitrindörrar. Bakomliggande hyllplan. Bredd 96, djup 46, höjd 174 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Märken. Smärre fanerskador.