Balusterformad golvurna med dekor i underglasyrblått. Dekor av figurscener och växtlighet inom reserver. Höjd 59 cm.
Smärre ytslitage. Sprickor några genomträngande vissa ej genomträngande. Lagningar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10