I schatull. Bestående av:
12 bordsknivar, 22 cm.
12 förrättsknivar, 19 cm.
4 smörknivar, 17 cm.
12bordsgafflar, 20 cm..
12 förrättsgafflar, 18 cm.
12 efterrättsgafflar, 15 cm.
12 efterrättsskedar, 16 cm.
12 kaffeskedar, 12 cm.
2 assiettgafflar, 12 cm.
2 salladsbestick, 22 cm.
Ostkniv, 21,5 cm.
tårtspade, 19 cm.
Såssked, 16 cm.
3 uppläggningsskedar, 14-18 cm.
Total vikt:2170 g
Smärre slitage och bucklor.