Servis, porslin, 131 delar, "blå blomst", Royal Copenhagen.
Bestående av:
11 mattallrikar, 10/1621.
7 assietter, 10/1626.
18 assietter, 10/1625.
12 assietter, 10/1624.
11 kaffekoppar med fat, 10/1870.
12 kaffekoppar med fat, 10/1549.
9 tekoppar med fat, 10/1550.
16 buljongkoppar med fat, 10/1872.
2 äggkoppar, 10/1568.
6 äggkoppar, 10/8179.
2 tandpetshållare, 10/1801.
2 halvmåndeformade fat, 10/1713.
Såsskål, 10/8159.
Rund skål, 10/1518.
2 runda skålar, 10/1678.
Runt fat, 10/1864.
2 kuvertaskfat, 10/1505.
4 avlånga fat, 10/1689.
2 lövformade fat, 10/1599.
Kuvertaskfat, 10/1802.
2 kakfat, 10/1532.
Tekanna, 10/1788.
Kaffekanna, 10/1517.
Kaffekanna, 10/1794.
Mjölkkanna, 10/1608.
Gräddkanna, 10/1535.
2 ljusstakar, 10/3303.
Nagg. Fläckar. Bruksslitage. 10 fat olika modeller, en trasig sockerskål 10/1680, en trasig kopp 10/1550, två kaffekoppar 10/1549, samt två udda lock medföljer.