Aimo Okkolin, karaff och glas, "Polar", 47 delar. Riihimäki Glasbruk 1960/1970-tal.
Klart glas. Karaffens höjd 27 cm, glasens höjd 8,5 - 14,5 cm.
Ett nagg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10