Gisèle Freund, gelatinsilverfotografi, signerad och daterad 1968.
"Max Ernst à la Fonderie Susse, Paris 1968". Även med fotografens copyrightstämpel a tergo. Bladstorlek 36,5 x 25 cm.
Helhetsintrycket är gott.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10