Johan Rohde, bestickservis, 25 delar, sterlingsilver, "Konge/Acorn", Georg Jensen, Danmark.
Svenska importstämplar.
12 smörgåsgafflar 14,5 cm
12 smörgåsknivar med knivblad i rostfritt stål 17 cm
Assiettgaffel 12 cm
Total vikt 740 gram.
Slitage. Fläckar.