12 matskedar 21,6 cm.
12 matgafflar 21,6 cm.
12 matknivar 24,8 cm.
12 bordsskedar 18,7 cm.
12 bordsgafflar 18,7 cm.
12 bordsknivar 21,1 cm.
12 smörgåsgafflar 14,1 cm.
12 fiskgafflar 18,2 cm.
12 fiskknivar 22,9 cm.
2 smörknivar 19,2 cm.
1 ostkniv 21 cm.
Total vikt inkl rostfria blad 5971 gram.
Schatull i ek, 58 x 44, höjd 21 cm.
3 uppläggningsbestick i annan modell medföljer. Nyckel finns.
Gravyr. Smärre slitage. Schatull med ställvis slitage, repor.