Kaffeservis, 3 delar, silver, rokokostil, Kultakeskus Oy, Tavastehus, bl a 1938.
En kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål, bukig form med uppvängda hänklar med blomknoppar, locket med kotteknopp, tassfötter. Höjd 9-25 cm, vikt totalt 1239 gram.
Smärre slitage, repor, gravyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.