Sängbord, ett par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.
Målade i en ljusgrå nyans med dekor av festonger. En skåpdörr vardera med bakomliggande förvaringsutrymme. Mässingsbeslag. Bredd 43, djup 43, höjd 70 cm.
Senare målning. Smärre slitage. Märken. Smärre fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.