Bemålade i en ljust grå nyans. Ovala skivor på på svarvad pelarfot. Längd 60, bredd 44, höjd 74 cm.
Senare målning. Ställvis slitage. Märken. Delvis maskstungen. Lagning.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10