Dalahästar, samt dalatuppar, 27 stycken, 1900-talets mitt samt 1900-talets senare del.
Dalahästar samt två dalatuppar, varierande utförande gällande form, storlek och måleri. Vissa etikettmärkta, bland annat Nils Olsson, Nusnäs samt Erik Pell, Färnäs Dalarna.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.