1350888

Kalervo Kallio

(Finland, 1909-1969)
Kalervo kallio, olja på duk, signerad och daterad 1946.

Kalervo Kallio, olja på duk, signerad och daterad 1946.

Stuga vid stranden. 66x80,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - T20
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
2 dagar 17 timmar
220
2 203
255
Utropspris
300 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 240 EUR. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
14 okt 11:41
220 EUR
12 okt 1:58
200 EUR