Ingegerd Silow, matta, rölakan, ca 203 x 136,5-137,5 cm, signerad IS.
Randig brunmelerad botten. Bred ljusmelerad bård med stora polykroma trappstegsmedaljonger.
Något slitage, fläckar. Ställvis något skadade fransar.