Dekor i underglasyrblått och emaljfärger med figurscener inom reserver. Höjd 26 cm.
Slitage. Mistor. Sprickor vid mynning samt mindre lagning.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10