Ljusstakar, ett par, Skultuna, 1900-talets första hälft.
Mässing. Kolonnformade skaft på kvadratisk fot med gallerkant och kulfötter. Stämplade Skultuna No 71. Höjd 28 cm.
Smärre slitage. Märken.